Обираємо тех-партнера в Україні: на що звернути увагу

В останнє десятиліття Україна стала привабливим місцем для аутсорсингу та аутстафінгу розробки програмного забезпечення. Висококваліфіковані тех-таланти, зручне географічне розташування та економічно вигідні ціни роблять країну перспективним технологічним центром. Однак вибір теx-партнера це завжди складний процес. У цій статті зібрані ключові моменти на які слід звернути увагу обираючи тех-партнера в Україні. 

Розмір тех-ринку в конкретному місті

За останніми даними, 67% усіх українських тех-спеціалістів проживають у трьох містах: Києві, Львові та Харкові. В містах середнього розміру, а саме, Івано-Франківську, Вінниці, Житомирі тощо, також спостерігається приріст кількості тех-спеціалістів. Найбільша кількість тех-фахівців (близько 90 тис.) проживає в Києві, відповідно, в столиці також найвищі зарплати. Львів ‒ другий за величиною тех-центр країни: тут 492 тех-компанії, а середня зарплата інженера-програміста рівня middle становить 2100 доларів. У Львові також активна тех-спільна на чолі з Львівським ІТ Кластером, нижчі ціни на оренду офісів та квартири та розгалуженою мережею дешевих авіарейсів. Обираючи тех-партнера, радимо вам ретельно дослідити, яке місто найбільше відповідає вашим вимогам.

Вартість життя

Незважаючи на те, що в Києві сконцентрована найбільша кількість тех-компаній та спеціалістів, місто є відносно дорогим. Порівнюючи співвідношення середньої зарплати та вартості життя, Львів ‒ раціональніший вибір. За даними Numbeo, не враховуючи оренду, життя у Львові на 10,33% дешевше, ніж у Києві. Оренда у Львові в середньому на 39,15% нижча, ніж у cтолиці. Відповідно, оренда офісів, харчування у кафе та ресторанах та ін. також будуть дешевшими у Львові. Ці фактори можуть бути важливими, якщо ви плануєте тимчасово переїхати до Львова, або відкрити там офіс.

Експертиза партнера

Залежно від того, які у вас вимоги до понтенційного партнера, його досвід та експертиза будуть основними при виборі. За даними Clutch.co, українські аутсорсингові компанії працюють переважно в галузях е-коммeрс, фінтех, едтех та медтех. JavaScript ‒ найпопулярніша мова програмування в Україні, популярні також Python, TypeScript та Kotlin. Та якщо ви віддаєте перевагу конкретному стеку технологій, розумно обирати партнера, який саме на ньому спеціалізується. За допомогою платформи Lviv Tech ви можете легко переглядати список тех-компаній та фільтрувати їх відповідно до своїх потреб.

Знання англійської мови

Швидше за все, ви використовуватимете англійську мову як мову спілкування з потенційним партнером. Переконайтесь, що команда партнера вільно говорить англійською, щоб уникнути будь-яких непорозумінь у майбутньому. Україна посідає 4 місце в Global Skills Index 2020 року за технічними навичками, але за рівнем володіння англійською мовою вона лише 44-та (за версією EF). Однак згідно з внутрішнім опитуванням DOU, 81% українських тех-спеціалістів володіють середнім або вищим рівнем англійської мови. Знання англійської мовою є основною вимогою в більшості тех-компаній, багато з них навіть проводять внутрішні щотижневі курси щоб при потребі вільно спілкуватися з іноземним клієнтом.

Успішні проекти

Такі глобальні компанії, як Samsung, Google, Siemens, Huawei та ін., відкрили R&D центри в Україні. Понад 100 компаній Fortune 500 обирають українські сервіси для своїх проектів, що свідчить про хорошу експертизу українських інженерів. Однак, обираючи між кількома потенційними партнерами, радимо звернути увагу на попередні проекти, над якими вони працювали, а також відгуки колишніх клієнтів. Достойний партнер, безумовно, матиме широке портфоліо минулих проектів (таку інформацію зручно отримати на платформі Lviv Tech).
Вибір тех-партнера ‒ довготривалий процес, який вимагає ретельного вивчення ринку. Сподіваємось, ця стаття буде корисною для кожного, перед ким стоїть такий непростий вибір. Не забувайте, що за допомогою платформи Lviv Tech ви можете переглядати список доступних партнерів, відфільтровувати їх за експертизою та одразу сконтактуватись з ними. Нехай ваш бізнес процвітає разом із надійним партнером зі Львова!